Skip to content Skip to footer

Oferta mycia i czyszczenia dachów

Kategorie

Mycie, czyszczenie dachów – Kraków, Małopolska

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym myciem oraz czyszczeniem dachów oraz innymi pracami na wysokościach. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę, jak również uprawnienia do wykonywania tego typu prac. Dysponujemy również nowoczesnym sprzętem, który znacznie ułatwia nam czyszczenie dachów w Krakowie i innych miastach. Swoją działalność prowadzimy na terenie Małopolski i Śląska ( Kraków, Katowice, Rzeszów, Tarów, Wieliczka, Skawina, Zakopane) Serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty i zapoznania się z wykonanymi pracami.

Mycie i czyszczenie dachów – sprawnie, szybko i solidnie

Każdy z właścicieli domu, willi, budynku gospodarczego czy kamienicy wie, że dach po czasie lubi pokryć się zanieczyszczeniami. Dach pod wpływem czynników atmosferycznych, czy zanieczyszczeń z powietrza lubi pokryć się róznego rodzaju zanieczyszczeniami takimi jak:

 • mech i porosty
 • grzyby, pleśń czy glony
 • odchody ptaków, gołębi
 • liście, gałęzie, tynk czy inne elementy które mogły się dostać na dach

Metody czyszczenia dachu i dachówki.

Wszystko zależy od wielu czynników takich jak

 • ilość zabrudzeń
 • wielkość dachu
 • sposób umieszczenia dachu
Dobór odpowiedniej techniki czyszczenia dachu wybieramy na podstawie, stopnia zabrudzenia, ilości czasu oraz możliwości dotarcia do zabrudzeń. Wiele osób wybiera samodzielne czyszczenie dachu za pomocą myjki ciśnieniowej. Niestety zapominają, że ustawienie wysokiego ciśnienia może spowodować uszkodzenie dachówek. Ważne by przed czyszczeniem dachówki czy innych elementów dachu, sprawdzić, czy nie ma luźnych dachówek lub innych elementów które podczas mycia i oczyszczania mogły by zostań naruszone.

Opinie o naszej firmie 

Przemek MaciołekPrzemek Maciołek
11:38 14 Nov 22
Firma BruClean szybko zareagowała na moje zgłoszenie. Po oględzinach dachu okazało się że oprócz czyszczenia konieczna będzie pilna naprawa (usuwająca błędy innej ekipy), która została szybko i sprawnie przeprowadzona. Bardzo serdecznie dziękuje i polecam!
Janusz ProchownikJanusz Prochownik
22:54 29 Oct 22
Polecam! Kostka została idealnie wyczyszczona. Pełen profesjonalizm i co najważniejsze w przystępnej cenie. Usługa wykonana terminowo, zgodnie z ustaleniami. Długo szukałem uczciwej i solidnej firmy. Jeżeli szukasz perfekcyjnej obsługi to polecam firmę BruClean. Pozdrawiam
Piotr KochańskiPiotr Kochański
17:28 24 Oct 22
Prace które zleciłem firmie BruClean takie jak : czyszczenie rynien, naprawa dachów przebiegła pomyślnie – kontakt z firmą począwszy od wizji lokalnej przez remont aż do zakończenia prac na piątkę, wszystko wykonano rzetelnie i zgodnie z ustalonym terminem. Polecam firmę BruClean.
Adrian DulAdrian Dul
17:08 21 Oct 22
Firma Bruclean wykonała dla mnie w 2020 roku usługi jak niżej:- mycie i impregnacja dachu- mycie i malowanie elewacji- mycie i impregnacja brukuZlecenie zostało wykonane w terminie i należytej jakości. Dach, elewacja oraz kostka brukowa jak nowe. Serdecznie polecam kontakt z Panem Brunonem.
Magda BreśMagda Breś
08:45 21 Oct 22
Kostka brukowa wyszyszczona szybko i solidnie z odpowiednią dokładnością, następnie impregnacja. Solidna i rzetelna firma, dobry kontakt, serdecznie polecam. Na pewno w przyszłości skorzystam nie raz z ich usług.
js_loader

Jak często myć dach ?

Nie ma standardowej reguły dotyczącej tego, jak często należy czyścić dach. Częstotliwość i dokładność czyszczenia będzie zależeć od typu Twojego dachu oraz od tego, jaki rodzaj zanieczyszczeń regularnie się na nim osadza. Czyszczenie dachu różni się w przypadku dachów metalowych czy dachówek, a także dachów płaskich i spadzistych.

Dachy z blachy – Chociaż dachy metalowe mogą wyglądać tak, jakby nie wymagały czyszczenia, regularna konserwacja ma kluczowe znaczenie. Po kilku sezonach farba na dachu metalowym może się ścierać, pozostawiając dach podatny na rdzę i korozję. Dobrze jest zabezpieczyć taki dach i wykonać impregnację by zachować lakier i uchronić blachę przed korozją na wiele lat.

Dachy z dachówek – podobnie jak w przypadku dachów metalowych, regularne czyszczenie sprawi, że dachówki będą wyglądać jak nowe, przez wiele lat. Zaleca się czyszczenie dachu raz w roku, aby zapobiec rozwojowi mchu i porostów.

Dachy płaskie – Na płaskich dachach mogą osadzać się zanieczyszczenia, tworząc nieestetyczny wygląd. Regularne czyszczenie może pomóc temu zapobiec. Często na dachach płaskich osadzają się liście, kawałki gałęzi czy śmieci które wraz z ruchem powietrza wędrują na wyższe wysokości, często osadzając się na dachach zabudowań.

Dachy spadziste – Dachy spadziste są trudniejsze do czyszczenia, z racji konstrukcji wymagają specjalistycznego sprzętu który potrzeby jest do zabezpieczenia osoby wykonującej prace czyszczące. Dachy spadziste są narażone na różnego rodzaju zanieczyszczenia i często gromadzą wiele kurzu, mchu na łączeniach i spadach. Warto na samym początku każdego sezonu wiosennego sprawdzić, czy na dachu nie ma takich zanieczyszczeń oraz czy dach po zimie nie uległ uszkodzeniom.

Wiele zabrudzeń dachu gromadzi się w takich w okolicach miejsc:

 • systemów okablowania lub innych elementów zewnętrznych
 • kominów,
 • śniegołapów,
 • anten,
 • okien dachowych,
 • innych elementów dachowych

Jakiego rodzaju powierzchnie dachowe czyścimy?

Każdy dach jest inny, w zależności od jego konstrukcji wykonujemy czyszczenia i impregnacje na takich materiałach jak:

 • dachówki cementowej,
 • dachówki betonowej ,
 • karpiówki,
 • blachodachówki
 • Impregnacja hydrofobowa

Dowolne kształty i powierzchnie dachowe

Jak czyścimy dachy i dachówkę?

Film prezentujący naszą ekipę w akcji czyszczenia i oczyszczania dachów z zabrudzeń i zanieczyszczeń.

 

Ile kosztuje mycie dachu?

Koszty mycia dachu są różne w zależności od zabrudzeń na dachu oraz jego wielkości. Koszty mycia i impregnacji dachu są zależne od rodzaju konstrukcji dachu. W niektórych przypadkach wymagane jest użycie specjalistycznego sprzętu lub większej ilości ludzi by daną powierzchnię wyczyścić w określonym czasie. W wielu miastach popularnością cieszy się mycie dachu na wiosnę, kiedy śnieg stopnieje, dach odsłania uszkodzenia. Przy wycenie, bierzemy pod uwagę powstałe uszkodzenia, pomożemy w naprawie dachu oraz w powstałych uszkodzeniach. Czyszczenie i mycie dachu nie musi być kosztowną usługą jeśli dbasz co roku o jego stan. Jeśli chcesz wykonać sam mycie dachu, to pamiętaj że możesz oczyścić dach z glonów i porostów za pomocą myjki ciśnieniowej, ale pamiętaj że ryzyko uszkodzenia dachówki jest wysokie jeśli nie wiesz jak to wykonać dobrze. Warto się zastanowić, czy takiej usługi nie zlecić profesjonalnej firmie mającej doświadczenie oraz niezbędne uprawnienia wysokościowe do takich prac. Nasza firma wyceni koszt mycia i impregnacji dachu oraz wykona ją z dużą starannością. Możliwe, że koszt kompleksowej usługi mycia będzie tańszy jeśli zamówisz go u nas, niżeli wykonasz to sam uszkadzając dach lub dachówkę. 

Impregnacja dachu i dachówki.

Aby wykonać impregnację dachu należy sprawdzić wcześniej czy nie ma uszkodzeń oraz czy dach jest w nienaruszalnej formie. Warto wykonać również jego oczyszczenie z zanieczyszczeń czy brudu. Więźba dachowa i jej impregnacja, polega na pokryciu jej specjalnymi chemicznymi substancjami, które zachowają jakość i trwałość drewna na wiele lat. Impregnacja blachy czy dachówki to również pokrycie ich specjalnymi substancjami zapobiegającymi korozii czy utracie kolory i właściwości ochronnych.

W skład impregnacji dachu często wchodzą również:

 • impregnacja środkiem grzybobójczym
 • sprawdzenie i wymiana uszkodzonych dachówek
 • odgrzybianie całej powierzchni
 • odtłuszczanie oraz usuwanie plam
 • oczyszczenie i mycie ciśnieniowe
 • impregnacja hydrofobowa
 • zabezpieczanie dachu oraz sprawdzenie jego szczelności

Zabezpieczenie dachu przez impregnację pozwala chronić Twój dach przed:

 • śniegiem
 • mrozem
 • lodem
 • mchem i porostami
 • grzybem
 • słońcem oraz promieniami UV
 • wodą oraz kwaśnymi deszczami

Oczyszczenie dachu oraz jego zabezpieczenie przez impregnację daje Ci korzyści w postaci

 • trwałości pokrycia dachowego
 • oszczędności
 • wyglądu dachu

Mycie dachu przez i po wykonaniu naszej usługi u jednego z klientów

Chcesz dodatkowo zabezpieczyć się przed szybkim porostem pleśni, glonów i mchu?

Najlepszym sposobem na tego typu zabrudzenia dachów jest impregnacja i mycie dachu raz lub dwa razy do roku.

Ile trwa czyszczenie dachu?

Czyszczenia dachu zależy od kilku czynników. Wielkości dachu, typu zastosowanego pokrycia. W przypadku małych powierzchni jest to zazwyczaj 1 do 3 dni. Przy dużych powierzchniach może to trwać nawet 7 czy 14 dni.

Co do czyszczenia dachu?

By dobrze oczyścić dach należy użyć odpowiednich środków chemicznych, wody pod ciśnieniem oraz odpowiednich szczotek.

Czy można czyścić dach karcherem?

To zależy od typu dachu oraz jego konstrukcji. W wielkości wypadków można, ale trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników i sprawdzić czy nie ma uszkodzeń lub czy dana powierzchnia nie ulegnie uszkodzeniu.

Czyszczenie dachu – jak często?

Zaleca się myć dach raz dwa razy do roku. Wszystko zależy od typu dachu, podatności na zabrudzenia oraz konstrukcji dachu.


Usuwanie zanieczyszczeń z dachu.

Zależy nam na najwyższej jakości wykonywanych usług, dlatego dbamy o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Jesteśmy dokładni i solidni. Można również liczyć na terminowość wykonywania usług. Oferujemy mycie dachów w Krakowie oraz inne prace wykonywane na wysokościach Raz jeszcze zachęcamy do kontaktu i zamówienia naszych usług. Dzięki profesjonalnemu czyszczeniu, każdy dach odzyska swój nienaganny wygląd i będzie stanowił wizytówkę domu. Zwiększy to również jego trwałość i bezpieczeństwo mieszkańców.

Czyszczenie i mycie dachów w Krakowie

Kraków to miasta z wieloletnią historią. W mieście jest mnóstwo budynków i kamienic które wymagają czyszczenia i impregnacji dachów. Jak wiemy, mieszkańcy Krakowa często mierzą się z ptasimi odchodami, w Krakowie jest mnóstwo gołębi które każdego dnia zasiadają na wielu dachach w mieście. Wielu mieszkańców zgłasza się do nas o pomoc w impregnacji dachów oraz ich oczyszczeniu. Mamy sprawdzone sposoby na to by pozbyć się zabrudzeń z odchodów, zabezpieczyć dach oraz przywrócić mu naturalny kolor. Zapraszamy do kontaku mieszkańców Krakowa oraz okolic.

Zakres prac wykonywanych przez naszą firmę:

 • zabezpieczanie gzymsów i murów
 • montaż kolców i siatek przeciw ptakom
 • montaż obróbek blacharskich
 • montaż reklam, szyldów, banerów
 • montaż ozdób i dekoracji

Zainteresowany współpracą?

Napisz do nas!